דף הבית אודותינו תמונות ישראל מועדון חברים מומלצים דף לסוכן ולמזמין הפרטי צור קשר
הצטרפו למועדון חברים

למטיילים ולנופשים אוהבי טבע, נוף ומורשת של ארץ ישראל. נשמח לעזור ולחדש לחברים בידע, בארגון ומבצעים לטיול וחופש בישראל בהתאמה אישית.

צור קשר

טיפים למטיילים בישראל


ישראל הינה מדינה מודרנית וחופשית. עם זאת, כמו בכל מדינה, בישראל קיימות מוסכמות חברתיות ומנהגים תרבותיים הייחודיים רק לה, שכדאי להכיר, בכדי להרגיש כמו בבית. לכן, צוות "אוצרות ישראל" שמח להציע לאורחיו מספר "טיפים למטיילים בישראל". 
 1. יום שבת – בישראל זהו יום חופש. לנפוש ביום שבת זו מצווה מהתורה, המכובדת על ידי מדינת ישראל וחוקיה. לכן, רוב החניות, מסעדות ומקומות ציבוריים סגורים ואין תחבורה ציבורית כלל. אומנם, תמיד אפשר להשתמש בשירות מוניות בעיר.
  אם ביום שבת אתם נמצאים בירושלים או מטיילים בשכונות דתיות, אסור לעשן, לצלם או לנהוג במכונית. זה נחשב לפגיע בכבוד השבת ויכול להתפרש כעלבון. 
 2. מקומות קדושים לדתות שונות בישראל – בעת כניסה לאתר קדוש יש לנהוג בצניעות וללבוש בגדים המכסים את הכתפיים ואת הברכיים. בעת כניסה לבית הכנסת גברים אמורים לחבוש כיפה או כל סוג של כיסוי ראש: כובע, מצנפת וכדומה. 
 3. ביטחון ובטיחות – בכניסה לכל קניון או מקום ציבורי בישראל עומד שומר. על תהיו מופתעים או נרגזים אם הוא יבקש ממכם לפתוח ולהראות לו את התיק או ישתמש בגלאי מתכות. ביטחון של התושבים והתיירים בישראל חשוב מאוד למדינה וזה אחד ממאפייניו. 
 4. מים – מזג אויר בישראל חם רוב השנה. לכן, בכדי למנוע סכנת התייבשות חובה לטייל עם בקבוק מים ביד. מומלץ בזמן הביקור בארץ הקודש לסגל לעצמך מנהג לשתות לפחות 2 ליטר מים ביום. 
 5. שחייה בים – בארץ ישראל מותרת רק בחופים מאורגנים, שיש בהם מציל. בכדי לשמור על הנופשים בעת גאות ושפל מצילים מציבים בתוך הים דגלים, שמגדירים רגיעת המים: דגל לבן – הים רגוע, דגל אדום – מגדיר קו, שאחריו השחייה עלולה להיות מסוכנת, דגל שחור – השחייה אסורה. 
 6. קרם נגד שיזוף – על אף שכל תייר, בייחוד אלה הבאים לישראל ממדינות צפוניות, רוצה לחזור שזוף במיוחד, מומלץ בעת חשיפה לשמש להשתמש בקרם נגד שיזוף, בכדי לא להישרף. גם עם הגנה נגד השמש, תחזרו הביתה שזופים. 
 7. ים המלח ותכונותיו הרפואיות – ידועות מאז ומעולם.  אבל כל דבר טוב במידה. מומלץ לשהות בים המלח 15 – 20 דקות כל פעם ולא יותר משלושה פעמים ביום. כמובן, רחצה בים המלח בשילוב עם מריחת הגוף בבוץ מקומי יעשו פלאים לעור.
 8. טיפים – כמו בכל המדינות מקובל לתת בעת סיום השירות: במסעדות – 10% - 15%, במקרה שטיפ למלצר לא נכלל בחשבון. לשליח במלון – מקובל לתת 10 ₪. למדריך טיולים – 5$. לנהג אוטובוס תיירותי – 3$. 
 9. שעות פתיחה של החנויות ומוסדות ציבוריים – רוב החנויות פתוחות מ – 09:00 עד 20:00, מרכזי קניות גדולים פתוחים גם עד 22:00. רוב הבנקים פתוחים בימי ראשון - חמישי מ – 08:30 עד 12:30 ומ – 16:00 עד 18:00. יש בנקים שסגורים בימי ראשון. בימי שישי ובחגים רוב החנויות והבנקים נסגרים עד השעה 14:00. 
 10. כרטיסי אשראי – בינלאומיים (Visa, Eurocard / Mastercard, Diners Club, American Express) מתקבלים ברוב החנויות והמסעדות של ישראל. ליד הבנקים ובמרכזי קניות גדולים ישנן מכונות המכונות "כספומט" בהן ניתן להוציא כסף בצורה אוטומטית 24 שעות ביממה. 
 11. החלפת כספים – ניתן לבצע בבנקים, סניפי דואר, מלונות וחנויות מוסדרות הנקראות Change.
 12. שקל – זהו המטבע הנהוג בישראל. מסומן כך: ₪ NIS, ILS
 13. מספרי טלפונים חשובים בישראל:
  -          משטרה: 100
  -          מגן דוד אדום: 101
  -          מכבי אש: 102
  -          אינדקס טלפונים בישראל: 144
  -       שירות מודיעין של שדה תעופה בן גוריון -  9755555 -03 או 6663* מכל טלפון
  לשרותכם 24 שעות ביממה.
 14. אוכל – בישראל זה סוג של ספורט לאומי. לכן, בזמן שהותכם במדינה תוכלו להנות ממאכלים ממטבחי צרפת, איטליה, סין, יפן, רוסיה, מקסיקו ורבים אחרים. האוכל במסעדות טרי וטעים ובדרך כלל מוגש במנות גדולות.