דף הבית אודותינו תמונות ישראל מועדון חברים מומלצים דף לסוכן ולמזמין הפרטי צור קשר
הצטרפו למועדון חברים

למטיילים ולנופשים אוהבי טבע, נוף ומורשת של ארץ ישראל. נשמח לעזור ולחדש לחברים בידע, בארגון ומבצעים לטיול וחופש בישראל בהתאמה אישית.

צור קשר

נוף מולדת - פרויקט התנדבות לניצולי השואה - 2016

                                                                   מולדת - פברואר 1

"נוף מולדת" - טיולים התנדבותיים למען ניצולי שואה!
 
שלום לכל עם ישראל!
שמחים לבשר על תחילתו של פרויקט "נוף מולדת", שנולד בתוך ליבם של אנשים שאוהבים את הארץ ועם ישראל! "נוף מולדת" זה פרויקט התנדבות למען ניצולי שואה. שמטרתו להוציא את האנשים המכובדים האלה, שעברו וסבלו כה הרבה, מארבעת כותלי ביתם לרחבי ארץ ישראל. טיולי התנדבות, טיולי אושר ושמחה, חיבור אל אתריה ההיסטוריים ואל הטבע המגוון של ארץ ישראל. אנו רואים כחובה להראות לאנשים מבוגרים אלו את הקדמה והיופי של מדינת ישראל, שתרמו לבנייתה.

אנו, צוות "אוצרות ישראל – Hollyland Treasure Ltd" גאים בתפקידנו בפרויקט "נוף מולדת" כחברה המארגנת את הטיולים – ההתנדבותיים האלה ואוספת תחת כיפתה מדריכים מוסמכים, מקצועיים וטובי לב, שבאהבה מתנדבים לפרויקט מבורך זה. תחת קורעת גג חמה של ג'וינט – אשל ישראל ומשרד הרווחה נמצאות מאות מועדוניות של ניצולי השואה ושמחנו כשהם פנו אלינו וגיבשנו יחדיו את הרעיון, שמטרתו להעניק יום של שמחה, טיול ברחבי ארצנו. להראות להם עד כמה מדינתם מגשימה את יעודה בהפרחת הארץ ובחיבור לאתריה המגוונים והעשירים במורשת, היסטוריה ותרבות הארץ-ישראלית.

אנו נענינו מיד ואתנו מורי דרך מוסמכים ומקצועיים, מנהלי אתרי מורשת ומוזיאונים ואנשים טובים רבים שכה נעים לפגוש בדרך. מכאן אנו קוראים לכולכם! תצטרפו לפרויקט "נוף מולדת" תתרמו מזמנכם ויכולתכם כדי לשמח את ניצולי השואה המועטים שנשארו בינינו ולהפוך את ימיהם למוארים הרבה יותר ומלאים בחיבה ואהבה!

 
***
 
ב – 24.2.2016 יצא הטיול הראשון של הפרויקט "נוף מולדת"!

 מולדת - פברואר 2
מועדונית ניצולי השואה ממגדל העמק היו הראשונים לצאת לטיול התנדבות. מבין המסלולים שניתנו להם לבחירה, הם בחרו בנסיעה הארוכה ביותר וזאת כדי להיחשף למורשתו של דוד בן – גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל. אדם שהכירו וזוכרים. כך יצא הטיול למדבר הנגב, ל"צריף בן – גוריון" שבקיבוץ שדה בוקר ולמדרשת בן – גוריון. על אף הקושי שבנסיעה הארוכה ניצולי השואה נהינו מאוד מטיול ברחבי הארץ, מפגש עם חלומו של דוד בן – גוריון, הנגב בהתיישבותו ובפריחתו ומאירוח החם והאוהב שנתנו להם בני הקיבוץ.
כאן המקום להגיד תודה מיוחדת למורה דרך ובן קיבוץ שדה בוקר יוסי גולדמן. יוסי היה מבין הראשונים שנענו לפרויקט מבורך זה. ברגע שאנו צוות "אוצרות ישראל – Hollyland Treasure Ltd" פנינו אליו הוא החל בארגון ועשייה פורייה לקראת הגעתם של ניצולי השואה לקיבוץ שלו. בזכות יוסי גולדמן ניצולי השואה קיבלו לא רק הדרכה מעניינת ומרגשת מפיו, 
 מולדת - פברואר 3
אלה גם ארוחת צהריים ללא עלות בקיבוץ שדה בוקר ועל כך תודה ליוסי, לעובדי חדר אוכל של הקיבוץ, שנרתמו לרעיון ועזרו לאורחיהם המבוגרים לסעוד בכבוד ולקיבוץ שדה בוקר שגידל בנים ערכיים ולבביים שכאלה! 
 מולדת - פברואר 4
כמו כן תודה מיוחדת לאתר "צריף בן גוריון" ולמנהלת שלו מירי פלמ"ח,
 מולדת - פברואר 4
שהעניקו לניצולי השואה סיור במוזיאון וצריף בן גוריון ללא עלות. על אף שבתחילת הפרויקט חשבנו שנתינה כזו היא מעיין מובנת מעליה, אך עכשיו יותר מתמיד אנו יודעים, שיש להעריך ולהוקיר אנשים טובים שאנו פוגשים בדרך, שפותחים את ליבם ותורמים באהבה לזולת! 
   מולדת - פברואר 5   מולדת - פברואר 6
טיולי התנדבות אלו הפכו לפינה חמה בעשייתנו היום – יומית, כי השמחה שאנו רואים בעיניהם של ניצולי השואה היוצאים אתנו לטיול, החיבוק שהם נותנים למדריכינו ולאנשים ערכיים שמארחים אותם באתרי מורשת, בקיבוצים ובמוזיאונים של ארץ ישראל, מחמם את הלב.
אנו החיים בעולם של מהירות, זריזות וקדמה, שוכחים במקצת מהחסד, היחס בן אדם לחברו, שוכחים להעריך את מה שיש לנו. ניצולי השואה זוכרים ויודעים להעריך וזה המכתב שנשלח אלינו ממגדל העמק: 
 מולדת - פברואר 8 
 מולדת - פברואר 7
תודה לכם אנשים טובים על הארץ שבניתם והגשתם לנו על מגש הכסף,
צוות "אוצרות ישראל – Hollyland Treasure Ltd".